92.Kuruluş Yıldönümümüz Kutlu Olsun

16 Ağustos 1925 tarihinde kurulan şanlı Kulübümüzün 92. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mahmut KARAK’ın mesajıdır;

İbrahim Yekta ve arkadaşlarının Mersin İdman Yurdu’nu kurmaktaki amaçları Türk gençliğinin, fizik ve moral kabiliyetlerini ulusal ve inkılâpçı amaçlara yöneltmek, yurt müdafaası amaçlarını geliştirmek, beden terbiyesi ve spor yapmasını temin etmekti. Bu amaç doğrultusunda kurulan ve de etkinliğe geçen Kulübümüz büyük ilgi uyandırmış ve kısa zamanda Mersin halkının sevgisini kazanmıştır.

Biz Mersin İdman Yurdu sevdalıları, yirmi yürekli ve cesur adam tarafından bayrağına kanın kırmızısı ve çeliğin lacivert rengini alarak kurulan Kulübümüzün kuruluşunu her 16 Ağustos’ta gururla ve onurla yaşamaktayız. Mersin İdman Yurdumuzu 92 yıl boyunca ayakta tutan değerlerin sevgi, emek, dayanışma, birlik ve  beraberlik olduğuna inanıyorum.

UEFA Kupası’nda ülkemizi temsil etmiş, uzun yıllar Süper Ligde mücadele etmiş olan bu şanlı Kulüp bugün hiçte hak etmediği şekilde 2.ligde mücadele etmek zorunda kalmaktadır. Ama şanlı Kulübümüzü tekrar ait olduğu Süper Lige çıkartmak için elimizden gelen çabayı göstereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.

Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü Başkanı olarak  Kulübümüzün 92. yılında tüm dünyadaki Mersin İdman Yurduluları en içten dileklerimle kutluyor, Mersin İdman Yurdumuzun bugünlere gelmesinde emek vermiş tüm değerli Mersin İdman Yurduluları minnetle ve şükranla anıyor, ebediyete göçmüş olanlara Allah’tan rahmet diliyorum.

92.kuruluş yıldönümümüz tüm Mersin İdman Yurdu camiamıza, cefakâr taraftarlarımıza, sevenlerimize ve Türk Futbol Camiası’na hayırlı ve uğurlu olsun.

Saygılarımla.

Mahmut KARAK

Kulüp Başkanı

 

 

Kulübümüzün 92. kuruluş yıldönümü 16 Ağustos 2017 Çarşamba günü saat 11.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk heykeline çelenk konularak kutlanacaktır.

Tüm camiamız, taraftarlarımız ve sevenlerimiz davetlidir.