Genel Sekreter ve Hukuki İşler Sorumlusu Sayın Av. M.Emin Kaplan’ın Yönetim adına açıklaması

Genel Sekreter ve Hukuki İşler Sorumlusu Sayın Av. M.Emin Kaplan’ın Yönetim adına açıklaması

SAYGI DEĞER BASIN MENSUPLARI VE ÇOK KIYMETLİ MERSİN KAMUOYUMUZ HEPİNİZİ SAMİMİ DUYGULARIMLA SELAMLIYORUM.

YÖNETİMİNDE BULUNMAKTAN ŞEREF DUYDUĞUMUZ, MERSİNİN MARKASI ÜLKEMİZE MAL OLMUŞ, 92 YILLIK ÇINARIMIZ MERSİN İDMAN YURDU FUTBOL TAKIMIMIZ YÖNETİMİ DEVRALDIĞIMIZ 25.02.2017 TARİHİNDEN BUGÜNE KADAR TFF 1.LİGİNDE OYNADIĞI 6 KARŞILAŞMADAN 2 GALİBİYET 2 BERABERLİK VE 2 MAĞLUBİYETLE SAHADAN AYRILMIŞTIR. TAKIMIMIZ OYNADIĞI SON 10 MAÇTA 8 MAÇLIK YENİLMEZLİK SERİSİ YAKALAMIŞ ANCAK MAALESEF SON İKİ MAÇIMIZ Kİ BİRİSİ KENDİ SAHAMIZDA OLMAK ÜZERE 2 YENİLGİ ALMIŞTIR.

SAYIN BASIN ÇOK KIYMETLİ KAMUOYUMUZ YİNE MALUMUNUZ OLDUĞU ÜZERE KULÜBÜMÜZ PLANSIZ, PROGRAMSIZ VE BAĞIŞLAYIN LÜTFEN HOYRATÇA SERGİLENEN YÖNETİMLER SAYESİNDE HEM MALİ KRİZ İÇERİSİNE SOKULMUŞ,HEM DE KAMUOYUMUZDA ŞAİBELİ BİR HALE GETİRİLMİŞTİR.YİNE MAALESEF Kİ KULÜBÜ BU HALE GETİRENLER AYNI AYMAZLIK VE HOYRATLIK İÇERİSİNDE KULÜBÜMÜZ ÜZERİNDE HESAPLAR YAPMAKTADIRLAR.ŞUNU ÇOK İYİ BİLMELİDİRLER Kİ 92 YILLIK BU ASIRLIK ÇINARI ONLARA YEM ETMEYECEĞİZ. ARTIK KULÜP ÜZERİNDEKİ EMELLERİNDEN VAZGEÇSİNLER VE ELLERİNİ KULÜPTEN ÇEKSİNLER. AKSİ TAKDİRDE BU MEMLEKET VE BİZLER ONLARIN ELLERİNİ ÇEKTİRMEYE MUKTEDİRİZ.

BİZ KULÜBÜMÜZDEKİ ZİHNİYETİ DEĞİŞTİRDİK VE ARTIK BU KULÜP BİR KİŞİNİN TAHAKKÜM VE TASARRUFUNDA OLMAYACAKTIR. DİKKAT EDİNİZ HEP KULÜP OLARAK KONUŞUYORUM. EVET ZİRA HEDEFİMİZ KULÜBÜMÜZÜ GERÇEKTEN BİR KULÜP HALİNE GETİRMEKTİR. BİRÇOK BRANŞLARDA FAALİYET GÖSTEREN, ALT VE ÜSTYAPISI İLE MERSİNİMİZE HİZMET EDEN, MERSİNİMİZ İLE BÜTÜNLEŞMİŞ BİR KONUMA ULAŞTIRMAK HEDEF VE AMACIMIZDIR.BU SEBEPLE ÇALIŞMALARIMIZI ÇOK YÖNLÜ OLARAK YAPMAKTAYIZ.ŞU ARTIK ÇOK NET OLARAK ANLAŞILMALDIR HİÇ KİMSE MERSİN İDMAN YURDU KULÜBÜNÜN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR VE AYRICALIK HAKKINA SAHİP OLMAYACAKTIR. BU KULÜP MERSİNİNDİR VE ÖYLEDE OLMAYA DEVAM EDECEKTİR.

ARKADAŞLAR;

YÖNETİMDE BULUNDUĞUMUZ YAKLAŞIK 2 AYLIK SÜRE İÇERİSİNDE TAKIMIMIZIN, OYUNCU VE TEKNİK KADROMUZUN BİR KISIM MAAŞLARI VE MAÇ PRİMLERİ OLARAK YAKLAŞIK 2 MİLYON TL ÖDEME YAPILMIŞTIR.

HİÇBİR GELİRİ OLMAYAN, TÜM GELİRLERİNE ESKİ YÖNETCİLER TARAFINDAN HACİZLER KONULAN KULÜBÜMÜZÜN BU ÖDEMELERİNİN BÜYÜK KISMI YÖNETİM KURULU ARKADAŞLARIM OLMAK ÜZERE MERSİN İDMAN YURDU SEVDALISI BİRKISIM SİYASİLER VE İŞADAMALARI TARAFINDAN YAPILMIŞTIR.

ŞUANDA MAÇ PRİMLERİNİN ÇOK BÜYÜK BİR KISMI ÖDENMİŞ BULUNMAKTADIR. SON ALTI HAFTAYA GİRDİĞİMİZ BUGÜNLERDE HER MAÇIMIZ BİZİM İÇİN BİR FİNAL MAÇIDIR VE HER MAÇ PAROLAMIZ MUTLAK GALİBİYET OLMALIDIR. YÖNETİMİMİZ ,TEKNİK HEYETİMİZ VE FUTBOLCULARIMIZ BUNA İNANMIŞ DURUMDAYIZ VE BİZ TFF 1.LİGİNDE KALACAĞIMIZ İNANCINDAYIZ.

DEĞERLİ BASIN ;

ŞU ANDAKİ TAKIM KADROSUNU BİZ OLUŞTURMADIK, TRANSFER YASAĞINA BİZ SEBEP OLMADIK. YÖNETİME GELDİĞİMİZDE MEVCUT DURUM BU İDİ.BİZ GETİRDİĞİMİZ TEKNİK HEYET İLE BU TAKIMDAN EN VERİMLİ ŞEKİLDE YARARLANMAYA ÇALIŞIYORUZ.FUTBOLCULARIMIZ VE TEKNİK HEYETİMİZ GAYRET VE FEDAKARLIKLAR GÖSTERİYORLAR.ANCAK BU DEMEK DEĞİLDİR Kİ YANLIŞLAR OLMUYOR. TAKIM İÇERİSİNDE YANLIŞ YAPAN UYUMSUZLUK GÖSTEREN, TAKIM RUHUNU VE DÜZENİNİ BOZANLAR OLABİLİYOR. BUNUN BİR ÖRNEĞİ KALECİLERİMİZDEN VE BULGARİSTAN MİLLİ TAKIMININ DA KALECİSİ OLAN NİKOLAY BORİSLAVOV MİHAYLOV DUR. BU FUTBOLCUMUZ YETENEKLİ OLABİLİR. ANCAK LİGİN 23.HAFTASINDAKİ GAZİANTEP BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPOR MAÇINDAN BUYANA 5 MAÇTAN BERİ FUTBOLCUMUZ PERFORMANS DÜŞÜKLÜĞÜ İSTEKSİZLİK, UYUMSUZLUK, ANTRENMANLARA ÇIMAMAK GİBİ DİSİPLİNSİZ DURUMLAR SERGİLEMEKTEDİR. YÖNETİM OLARAK TEKNİK HEYETİMİZ VE FUTBOL ŞUBE SORUMLUSU YÖNETİM KURULU ARKADAŞIMIZIN RAPORLARI VE YAPTIĞIMIZ İSTİŞARELER SONUCUNDA; Profesyonel Futbolcu Nikolay Borislavov MIHAYLOV’un, TFF Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı’nın 5.Bölüm Tarafların Hak Ve Yükümlülükleri’nin 25.maddesi olan Futbolcuların Yükümlülükleri’nde, TFF Profesyonel Futbolcu Transfer Sözleşmesi’nin 5.maddesi olan Futbolcunun Yükümlülükleri Bölümleri’nde belirtilen hususlara ve MERSİN İDMAN YURDU Kulüp İç Yönetmeliği ve Disiplin Talimatı’nda belirtilen kurallara muhalefetinden ve açıkça belirtilmiş olan hususlara uymama ve uymamaya devam etmek, gösterdiği ve sergilediği olumsuz davranışlar, takımımızın moral ve motivasyonunu bozucu hareketler, takımdaşlık olgusuna aykırı hareket etmesi milli takım haftasındaki arada 3 günlük izninden 8. Günde yani 5 gün geç mazeretsiz ve izinsiz dönmesi sebebiyle SÜRESİZ KADRO DIŞI BIRAKILMASINA VE PARA CEZALARI”mn uygulanmasına KARAR VERİLMİŞTİR.

BU KONUDA KULÜP MENFAATLERİ NEYİ GEREKTİRİYORSA ONU YAPTIK VE YAPACAĞIZ.DEĞERLİ ARKADAŞLAR KİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR.ZİYA PAŞA’NIN MEŞHUR SÖZÜNDE BELİRTTİĞİ GİBİ “Ayinesi iştir kişinin lâfa bakılmaz Şahsın görünür rütbe-i aklı eserinde (Kişinin aynası işidir, lâfa bakılmaz; bir kişinin aklının seviyesi yaptığı işte görünür.)

YİNE BELİRTMEK İSTİYORUM Kİ, HİÇKİMSE VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR VE HİÇ KİMSE MERSİN İDMAN YURDUNUN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR.ZAMAN FEDAKARLIK VE ÇABA GÖSTERME ZAMANIDIR. ANCAK KULÜBÜN BİR HİYERARŞİSİ VARDIR VE HERKES GÖREVİNİ YAPMAK ZORUNDADIR.BU FUTBOLCU PEŞİNATINI VE PRİMLERİNİ ALMIŞ OLMASINA RAĞMEN BU DAVRANIŞLARI SERGİLEMİŞTİR.

BASINDAN BİR ALINTI İLE SÖZLERİME DEVAM ETMEK İSTİYORUM.

2014-2015 sezonunu 47 puanla 7. sırada tamamlayan Mersin İdmanyurdu, 2015-2016 sezonunda bitime 3 hafta kala ligden düştü . Sezonun ilk haftalarından itibaren mali ve sportif açıdan zor günler yaşayan ve transfer yasağı dolayısıyla da kadrosunu güçlendiremeyen Mersin İdmanyurdu, yaşanan süreç içerisinde yönetim değişikliğine gitmesine rağmen ligde tutunmayı başaramadı.

2015-2016 futbol sezonuna, Teknik Direktör Mesut Bakkal ile başlayan kırmızı-lacivertli ekip, ligin 5. haftasında Bakkal’ın istifasının ardından Bülent Korkmaz’la anlaştı. Mersin İdmanyurdu, Korkmaz’ın da görevden ayrılması sonucu takımın başına Hakan Kutlu’yıı getirdi. Ancak Hakan Kutlu maça bile çıkmadan görevi bıraktı. Bunun üzerine yeni seçilen Başkan Hüseyin Çalışkan, Nurullah Sağlam’ı göreve getirdi. Sağlam’da 2 gün sonra istifa edince, kırmızı-lacivertliler yola Ümit Özat ile devam etti. Ligin ikinci yarısında takımın başına gelen Özat’ın çabaları da Mersin İdmanyurdu’nun ligde tutunmasına yetmedi.

Bakın değerli basın yönetim istikrarsızlığı^ dönemdeki teknik heyet ve futbolcuların futbol hovardalığı, disiplinsizliği, uyumsuzluğu kulübü ne hale getiriyor. Futbolcular bazen anlaşılmaz şekilde para alamama edebiyatı yapıyor, ümitsizlik algısı oluşturuyor. Takımı ve memleketi umutsuzluğa ve karamsarlığa sevk ediyorlar. Bunu mazeret olarak ileri sürüyorlar. Dünde öyleydi bugünde öyle. Arkadaşlar içerisinde bulunduğumuz TFF 1.liginde lider Yeni Malatya sporda ödenmeyen maaş ve primler var, Adana Demir sporda da ödenmeyen maaş ve primler var. Ancak bu takım futbolcuları bu mazerete sığınmadan maçlara çıkıyor ve galibiyetler alıyorlar.

ARKADAŞLAR;
MEVCUT TAKIMIMIZI BİZ OLUŞTURMADIK, TRANSFER YAPILAMIYOR, KİRALIK FUTBOLCU ALINAMIYOR, EKSİK MEVKİLER VE SAKAT FUTBOLCULARIMIZIN YERLERİ DOLDURULAMIYOR.ORTA SAHA VE FORVET EKSİKLERİMİZ VAR.OYUN KURMA VE GOL POZİSYONU ÜRETME ZORLUKLARIMIZ VAR.ANCAK BİZ TEKNİK HEYETİMİZ VE FUTBOLCULARIMIZIN NİYETİNE. FEDAKÂRLIKLARINA, KABİLİYETLERİNE İNANIYOR VE GÜVENİYORUZ. DEĞERLİ BASIN VE MERSİN KAMUOYUMUZ ŞUAN DA KADROMUZDAKİ FUTBOLCULARIMIZDAN 13 Ü ALT YAPIDAN GELEN KARDEŞLERİMİZDİR. TABİİKİ BU KARDEŞLERİMİZİN TECRÜBE İHTİYAÇLARI VAR. İLERİSİ İÇİN BİZE UMUT VERİYORLAR.

BİZ ÖNÜMÜZDEKİ 6 MAÇA BAKIYORUZ. BU MAÇLARI KAZANMAK İSTİYORUZ VE LİGDE KALMAK DURUMUNDAYIZ. SON MAÇIMIZIN SON DAKİKASINA KADAR MÜCADELEMİZE YÖNETİM, TEKNİK HEYET, FUTBOLCULARIMIZ VE TABİİKİ MERSİNİMİZLE BİRLİKTE DEVAM EDECEĞİZ.

BASINIMIZIN GÜZİDE TEMSİLCİLERİ ;

BURADAN MERSİNİMİZE VE CEFAKAR FEDAKAR TARAFTARLARIMIZA DA SESLENMEK İSTİYORUM. YAPTIĞIMIZ TESPİTLERDE YAKLAŞIK 36.000 PASOLİGİ OLAN TARAFTARIMIZ OLDUĞUNU BELİRLEDİK. BUGÜNDEN İTİBAREN 3 İÇ SAHA YANİ KENDİ EVİMİZDE MAÇIMIZ KALDI. BUNLARDAN İLKİ 28.04.2017 CUMA GÜNÜ SAAT 18.00DE OYNAYACAĞIMIZ ESKİŞEHİRSPOR MAÇI DİĞER İKİSİ GÖZTEPE VE ADANADEMİR SPOR MAÇLARI .BÜTÜN TARAFTARLARIMIZDAN BU MAÇLARDA SAHAMIZI VE TRİBÜNLERİ DOLDURMALARINI RİCA EDİYORUM.12. OYUNCU ARTIK SAHADA OLSUN LÜTFEN .HATIRLAYALIM SEYİRCİ TEZAHÜRAT VE BASKISI 3-0 LIK BALIKESİR MAÇINI SON 20 DAKİKADA 3-3- GETİRDİ.BU HAFTA MAÇ GÜNÜ VE SAATİNİN HAFTA İÇİ VE MESAİ SAATLERİ OLMASI NEDENİYLE SEYİRCİMİZ GELEMEDİ.maç saatinin 18.00 OLMASI YÖNÜNDEKİ TFF YAPTIĞIMIZ İTİRAZ KABUL EDİLDİ ANCAK ELAZIĞSPOR MUVAFAKAT VERMEDİĞİ İÇİN DEĞİŞMEDİ.

KIYMETLİ BASIN MENSUPLARI VE AZİZ MERSİN HALKI;
BAŞKA BİR MERSİN İDMAN YURDU YOK,BAŞKA BİR PROFESYONEL TAKIM VE KULÜBÜMÜZ YOK.LÜTFEN BU NAZARDAN BAKALIM VE TAKIMIMIZA DESTEK OLALIM VE SAHİPLENELİM.