Kamuoyu Duyurusu

Bilindiği üzere son günlerde sözleşmeli oyuncumuz Tolga ŞAHİN hakkında gerek yazılı gerekse görsel basın yayın mecralarında çeşitli haberler yer almaktadır. Bu nedenle bilgi kirliliğini önlemek amacıyla Kulübümüzün işbu açıklamayı yapma gerekliliği hasıl olmuştur.

Öncelikle, bilindiği üzere Kulübümüz genç oyuncuları kazanma, onlara oynama şansı verme ve onlara güven duyma konusunda birçok kulüpten öndedir. 2 sezondur takımımızda banko oynayan ve büyük güven duyulan Tolga ŞAHİN son günlerde gereksiz polemiklerle kamuoyunu boş yere meşgul etmektedir.

Ahde vefa hayatın her alanında geçerliliği olan bir ilkedir. İnsanların kendilerini belli bir konuma getiren kurumlar hakkında konuşurlarken ahde vefa ilkesini göz ardı etmemeleri gerekmektedir. Ancak oyuncumuzun bu etik kuralları hiçe saydığını görmek bizleri üzmektedir.

Kulübümüz geçen 16 Ağustos’ta 92.kuruluş yıldönümünü kutlamıştır. 92 yıllık bir tarihe sahip olan bu koca çınarı yıpratmaya, üzmeye hiç kimsenin hakkı yoktur ve olamazda !! Bu kulübün tarihini bilmeyen ve kendisini bu büyük kulüpten üstte gören bir zihniyeti asla kabul edemeyiz. İster teknik adam, isterse futbolcu her kim olursa olsun !!

Ama oyuncumuz tüm bunları unutmuş olacak ki her platformda kendini haklı görme gafletine düşmüştür. Biz büyük bir aileyiz. Burada dile getiremeyeceğimiz birçok konu vardır. Ancak bu konular zamanı geldiğinde siz saygıdeğer kamuoyuyla paylaşılacaktır. Ancak oyuncumuzun bu büyük kulübü bu çok zor süreçte yüzüstü bırakıp gidebilmek için bazı yanlış hesaplar içine girmekte olduğunu da belirtmeden geçmeyelim. Antrenmanlarda, takımın bir arada olduğu yerlerde ve kampta sürekli diğer genç oyuncuların bu kulübe zarar verici eylemlerde bulunmaları için akıllarını çelme, onları istemedikleri şeyleri yapmaları için tetikleme gibi eylemler içerisine girmiştir.

 

BU CAMİA KENDİSİNE YAPILAN HAKSIZLIKLARI ASLA UNUTMAZ VE AFFETMEZ !!

 

Sözleşmeli futbolcumuz Tolga ŞAHİN, zor dönemden geçen bu büyük kulüpten gidebilmek için sözleşmesinin iyileştirilmesi bahanesini öne sürmektedir. Ancak kulübümüz TFF 2.Ligine düşmesine rağmen genç oyuncularımızı teşvik etmek amacıyla diğer oyuncularla olduğu gibi Tolga ŞAHİN’le de geçen sezon başında yapılan 2016/2017 sezonu ücretlerinin üzerine bu sezon %10 artış uygulamıştır. Kulübümüz zaten 2017/2018 sezonu için gerekli artışı geçen sezon başında yapmıştır. Bunu oyuncumuzda inkâr etmeyecektir.

Diğer bir aydınlığa kavuşması gereken konu oyuncumuzun dün bazı medya organlarına vermiş olduğu demeçtir. Öncelikle bu demecin bizleri ne kadar üzdüğünü belirtmek isteriz. Oyuncumuz sakatlığıyla ilgili olarak sağlık kuruluşuna Kulüp Doktorumuzla birlikte gitmesini “Bana inanmadılar, kulüp doktorunu benimle birlikte hastaneye gönderdiler.” şeklinde ifade etmiştir. Ülkemizde bulunan birçok profesyonel futbolcu gibi oyuncumuzda sanırız profesyonelliğin sadece mali konularda geçerli olduğunu zannediyor. Profesyonel kulüplerin yapması gereken rutin bir uygulamayı “bana inanmadılar” şeklinde yorumlamak profesyonelliğin doğasına aykırıdır. Bu durum aslında oyuncumuza ne kadar değer ve önem verdiğimizin göstergesi ve aynı zamanda profesyonelliğin gereğidir.

Yukarıdaki açıklamalarımız umarım akıllarda kalan soru işaretlerini silmek için yeterlidir. Bu sebeple takımımızın bu süreçte daha fazla zarar görmemesi için oyuncumuz Tolga ŞAHİN göstermiş olduğu disiplinsiz davranışlarda bulunması ve kulübün izni olmadan basın yoluyla açıklamalar yapmak suretiyle marka değerini düşürücü hareketlerde bulunması sebebiyle SÜRESİZ KADRO DIŞI bırakılmıştır.

Biz yine de böylesine kıymetli genç bir oyuncuyu kaybetmemek adına gereken çabayı gösterdiğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın. Bu durumu tüm kamuoyunun bilmesini istiyoruz. Oyuncumuza tavsiyemiz bu büyük camiaya layıkıyla hizmet ederek futbol yaşantısına devam etmesini, profesyonelliği yeterince öğrenmesini ve bir daha bu tür hatalar yapmaması tavsiyesinde bulunuyoruz.

26.08.2017 Cumartesi günü oynayacağımız kritik ve önemli Amed maçı öncesinde takımımızın motivasyonunun bozulmaması açısından maç sonrasında daha da detaylı açıklamayı yapacağımızı bildiririz. Saygılarımızla..

 

Mahmut KARAK

Mersin İdman Yurdu SK

Kulüp Başkanı