Kulübümüzün 93.yılını kutladık.

Kulübümüzün 93.kuruluş yıldönümünü saat 10.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büstüne çelenk koyarak ve akşam 19.00’da Mersin İdman Yurdu Meydanı’nda yapılan meşale gösterisiyle kutladık.
 
16 Ağustos 1925 Pazar günü İbrahim Yekta ve yirmi yürekli ve cesur adam tarafından kanın kırmızı rengi ve çeliğin laciverti alınarak kurulmuş, 93 yıldır nesillerden nesillere gururla ve aşkla taşınmış, milyonların karşılıksız sevgisiyle büyümüştür. Kuruluş Yıldönümümüz olması sebebiyle her 16 Ağustos’da tüm Mersin İdman Yurdu taraftarları ve sevdalıları gururlu ve onurlu bir gün yaşamaktayız.
 
16 Ağustos 1925 tarihinde kurulması için adım attıkları Kulübümüzün amacı Türk gençliğinin, fizik ve moral kabiliyetlerini ulusal ve inkılâpçı amaçlara yöneltmek, yurt müdafaası amaçlarını geliştirmek, beden terbiyesi ve spor yapmasını temin etmekti. Mersin İdman Yurdumuzu 93 yıldır ayakta tutan değerlerimiz tertemiz duygularımız, sevgimiz, aşkımız, emeğimiz, dayanışmamız, birlik ve  beraberliğimizdir.
 
Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü olarak Kulübümüzün 93. yılında tüm dünyadaki Mersin İdman Yurduluları en içten dileklerimizle  kutluyor, Kulübümüzün bugünlere gelmesinde büyük emek vermiş, tüm değerli Mersin İdman Yurduluları minnetle ve şükranla anıyor, Hak’kın rahmetine kavuşanlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.
 
Tüm Mersin İdman Yurdu taraftarları ve sevdalılarının 93.Kuruluş yıldönümü kutlu olsun.
 
MERSİN İDMAN YURDU SK
YÖNETİM KURULU