Mersin İdman Yurdu 3 – 1 Cizrespor

Takımımız 3.hazırlık maçında TFF 3.Lig takımlarından Cizrespor’u 3-1 mağlup etti.
Kadrosunda Hurşut Meriç ve Sami İzcican gibi 3. ligin üst düzey futbolcuları kadrosunda bulunduran Cizrespor karşısında 90 dakika üstün oynayan takımımız sahadan 3-1 galip ayrıldı.
34.dakikada kaptanımız Nurullah Kaya’nın pasıyla kale sahası içerisinde topla buluşan Furkan Aydemir plase bir vuruşla topu köşeden filelere yolladı ve durumu 1-0 yaptı ve ilk yarı bu skorla bitti.
İkinci yarıya süratli başlayan Cizrespor 47.dakikada Gökhan’ın şık vuruşuyla durumu 1-1’e getirdi. Golün ardından takımımızın yoğun baskısı vardı. 52.dakikada FurkanAydemir’in pasıyla buluşan Mahmut Metin güzel bir vuruşla topu filelere yollarak skoru 2-1 yaptı.
56. dakikada Emrah Özyaylaz’ın uzaktan sert şutu yan direkten döndü. 59.dakikada takımımızın kazandığı serbest atışta kaptan Nurullah Kaya’nın ortasına iyi yükselen Gökhan Akkan aşırtma bir kafa vuruşu ile topu filelere yolladı:3-1
Bu defa 78.dakikada Emir Kaan Gültekin’in sert şutunda top bir kez daha yan direkten döndü. Daha sonraki dakikalarda yine baskılı oynayan takımımız aradığı golü bulamadı ve karşılaşma 3-1 takımımızın galibiyetiyle bitti.

MERSİN İDMAN YURDU: Furkan Güzel (Hasan Daş), Utku Samet Seyhan (Gökhan Akman), Nurullah Kaya, Gökhan Akkan, Mustafa Çiçekli, Abdurrahman Türkmen (Emre Can Dönmez), Emrah Özyaylaz, Furkan Aydemir (Emre Güney Aras), Oğulcan Evin (Emir Kaan Gültekin), Tolga Şahin (Mahmut Mahmut), Bekir Can Sönmez (Enes Samet Toprak)

CİZRESPOR: Ahmet, Emrah, Erhan, Volkan, Semih, Şamil, Hurşut (Cihan), Önder (Emin), Gökhan, Cemre, Sami

Takımımız 11.08.2017 Cuma gününü izinli olarak geçirecek olup 13.08.2017 Pazar günü hazırlık maçında Suudi Arabistan 1.Lig takımlarından Altai FC ile Kartepe Greenpark Sahası’nda saat 16.00’da karşılaşacaktır.