Olağanüstü Genel Kurulumuz Yapıldı

25 Nisan 2018 Çarşamba günü Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre Sarayı Çok Amaçlı Salonda saat 12.00’da başlayan Olağanüstü Genel Kurulumuz sonucunda Sayın Erol Antonie VİTEL başkan seçilmiştir.

46.Genel Kurulumuz açılış sonrasında başlamıştır. Divan Kurulu verilen önerge sonucu Sayın Ahmet AKIN, Sayın Musa ÇOKGÜNLÜ, Sayın Bora İZCİ ve Sayın Özlem GÖKTAŞ’tan oluşmuştur. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından Genel Kurul başlamıştır. Divan Başkanı Sayın Ahmet AKIN, kendilerine verilen önerge sonucu oylamanın açık oyla yapılacağını duyurdu.

Açılış konuşmasını yapan Sayın A.Hamit İZOL;

“Kulübümüzün bu durumlarda olması hepimizi çok derinlerden üzmektedir. Biz geldiğimiz günden bugüne kadar bütün sporcuların ve çalışanların parasını zamanında ödedik. Bazen bazı arkadaşlarımız televizyonlarda, gazetelerde öğrenmeden bazı şeyleri söylüyorlar, buda şehrimizin moralini bozuyor. Burada çok duyarlı davranmalıyız. Bugün burada Mersin İdmanyurdu’nu seven insanları görüyorum. Burada kötü yorumlar yapmak kimseye bir şey kazandırmak. Zaten olan olmuş, dibe vurduğumuz kadar vurmuşuz, daha da acıtmanın bence bir anlamı yoktur. Siz bu şehre ihanet ediyorsunuz. Bunun hesabını da bir gün bu şehre vereceksiniz. Bu şehir öyle boş şehir değil. Mersin İdmanyurdu’nu kapatmak veya kayyuma bırakmak hiçbir babayiğidin harcı değildir, benim hiç değildir. İnsan kendi canını verebileceği, aşkını nasıl bir kenara atıp da yok edebilir. Ben madem yok edeceksem ben ve yönetimim neden buraya geldik. Bugün Mersin İdmanyurdu bu kadar dibe vurmamış olsaydı, 3. Ligde bir Mersin İdmanyurdu olsaydı, kesintisiz yukarıya doğru çıkış yapardık. Ancak herkes şuna inansın. Biz bu dibe vurmuşluğu, en üste çıkaracağız, hiç merak etmeyin. Öyle bırakıp, kaçacak değiliz. Kaçsaydık gelmezdik. Mersin İdmanyurdu bizim hem anamız, hem babamız, hem çocuğumuz. Biz bu takım için her şeyimizi ortaya koymuşuz. Mersin İdmanyurdu’nu laik olduğu yere hep birlikte çıkaracağız. Benim ve yönetimimin bu şehre borcu var. Bizim bunu yerine getirmemiz lazım. Bugüne kadar benimle beraber olan ve çalışan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu başarı olsaydı şehrin başarısı olacaktı, başarısızlıkta benim başarısızlığım olacaktı. Ben inanıyorum ki bu şehir bana inanıyor, güveniyor ve bende bu güveniyorum. İnşallah bir yanlış yapmadan, bu işi düzlüğe çıkarırız ve hepimiz gururla Mersin İdmanyurdu maçlarına gideriz ve eski günlerimize tekrar geri döneriz. Bu yönetim değişebilir, burada hiç kimsenin aklına bir şey gelmesin. Gelecek olan yönetim yine bizim. Hemen havluyu atmış değiliz. Biz her şeyi sonuna kadar kullanacağız” diyerek sözlerini bitirdi.

Divan Heyeti Mevcut Yönetim Kurulunun Faaliyet raporunun aynı zamanda Sayın A.Hamit İZOL’un konuşmasıyla tamamlandığını belirterek söz almak isteyen var mı diye söz verdi. Kimse söz hakkı almak istemedi. Gündemin diğer maddelerine geçildi.

Gündemin 7.maddesinde yer alan Gelir-Gider Tabloları ve Bilançoyu Sayın Remzi İZCİ okudu.

Gündemin 8.maddesinde yer alan Denetleme Kurulu Raporunu yine Sayın Bekir ALGÜLLÜ okudu.

Gündemin 9. ve 10. maddelerin müzakeresi yapıldı.

Gündemin 11.maddesinde yer alan Tüzüğün 18.maddesi, Yönetim Kurulunun Teşkili, Yönetim Kurulu Ve Üyelerinin Görev Ve Yetkileri; a) Yönetim Kurulunun Teşkili’nde yer alan; “Yönetim Kurulu, 19 asıl ve 19 yedek üye olarak Genel Kurul üyeleri tarafından 3 yıl için seçilir.” amir hükmü “Yönetim Kurulu, 5 asıl ve 5 yedek üye olarak Genel Kurul üyeleri tarafından 3 yıl için seçilir.” şeklinde değiştirilmiştir.

Gündem maddelerinin müzakeresinin ardından açık oylamaya geçildi. Buna göre kendilerine tek liste geldiğini belirten Divan Başkanı Sayın Ahmet AKIN, Sayın Erol Antonie VİTEL’in listesini üyelere okudu. Üyeler Sayın Erol Antonie VİTEL’in listesini oy çokluğuyla kabul ettiler. Buna göre Kulübümüzün 46.Başkanı Sayın Erol Antonie VİTEL oldu.

Sayın Erol Antonie VİTEL’in Yönetim Kurulu Listesi şu isimlerden oluştu;

Duran BİRİNCİ, Remzi İZCİ, Aydın SABAH, Ahmet Cemil YARDIM..

Denetim Kurulu;

Bekir ALGÜLLÜ, M.Bülent ÇERİKÇİ, Gökhan GÜR..

Yaklaşık 45 dakika süren Genel Kurul 12:45 civarında sona ermiştir.