Yeni Başkanımız Halil Türer oldu.

07 Temmuz 2018 Cumartesi günü Mersin Büyükşehir Belediyesi Kongre Sarayı Çok Amaçlı Salonda saat 12.00’da başlayan Olağanüstü Genel Kurulumuz sonucunda Sayın Halil TÜRER başkanlığa seçilmiştir.

47.Genel Kurulumuz açılış sonrasında başlamıştır. Divan Kurulu verilen önerge sonucu Sayın Ahmet AKIN, Sayın Ali GÜLGEN, Sayın Altuğ ŞAKAKLI ve Sayın Serhat YILDIRIM’dan oluşmuştur. Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın söylenmesinin ardından Genel Kurul başlamıştır.

Açılış konuşmasını yapan Sayın Erol Antonie VİTEL görev yaptıkları 2,5 ayda ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini, bu kulübü yaşatmak için ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerini ifade etti. Divan Heyeti Mevcut Yönetim Kurulunun Faaliyet raporunun aynı zamanda Sayın Erol Antonie VİTEL’in konuşmasıyla tamamlandığını belirterek söz almak isteyen var mı diye söz verdi. Kimse söz hakkı almak istemedi. Gündemin diğer maddelerine geçildi.

Gündemin 6.maddesinde yer alan Gelir-Gider Tabloları ve Bilançoyu Sayın Remzi İZCİ okudu.

Gündemin 7.maddesinde yer alan Denetleme Kurulu Raporunu Merve ÖZER okudu.

5., 6. ve 7.maddelerinde müzakeresi yapıldı.

Gündem maddelerinin müzakeresinin ardından oylamaya geçildi. Genel Kurul Divan’ı kendisine verilen önerge sonucu oylamanın açık oyla yapılacağını duyurdu. Buna göre kendilerine tek liste geldiğini belirterek Sayın Halil TÜRER’in listesini üyelere okudu. Üyeler Sayın Halil TÜRER’in listesini oy çokluğuyla kabul ettiler. Buna göre Kulübümüzün 47.Başkanı Sayın Halil TÜRER oldu.

Kürsüye gelen yeni başkanımız Sayın Halil TÜRER; “Sayın Divan, Sayın Delegeler bizi yürekten desteklediğiniz için hem şehire hem size teşekkür ediyorum. Burada coşkulu ve vaatlerle dolu bir konuşma yapmak isterdim. Ancak Kulübümüzün içinde bulunduğu durum malum. Bizlerin amacı Mersin İdman Yurdu bayrağının yere düşmemesi, isminin yok olmaması,  amatör kümede de olsa çıkıp sahada mücadele edecek bir takımın oluşması ve armamızı şerefle taşımasıdır. Takımımızın yaşaması, kapatılması ve fesih olmasını kabul edemediğimiz için yönetim listesi yaptık ve huzurunuza çıktık. Bizlere güvendiğiniz için çok teşekkür ediyorum. Sayın Valimize, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Sayın Divan’a ve büyük taraftarlarımıza teşekkür ediyorum.” diyerek sözlerini bitirdi.

Sayın Halil TÜRER’in Yönetim Kurulu Asıl Listesi şu isimlerden oluştu;

ŞEVKET VARAN, NECDET KARADAĞ, YAVUZ KETTAŞ VE ZEYNELABİDİN SUN..

Denetim Kurulu Asıl Listesi;

OSMAN ÖZEL, MUSTAFA DEMİRTAŞ VE AYDIN DEMİRCİ.

Yaklaşık 45 dakika süren Genel Kurul 12:48 civarında sona ermiştir.